درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
h.raeesi
امتیاز: 390
رتبه:524
0
6
0
9

عضله چیست

تاریخ 6 ماه قبل
نظرات 2
بازدیدها 180
باسلام خدمت تمامی کاربران عزیز درجزیره ورزش وب سایت توسینسو ، میخواهیم دلایلی که باعث میشود تا یک عضله به خوبی رشد نکند را کمی بررسی کنیم در ابتدا بهتر است با خود عضله آشنا بشیم .قبل از هر چیز باید بدانیم تعداد عضلات در بدن 260 جفت است.

عضله چیست

عضلات در بدن ما به سه دسته تقسیم میشوند .
عضله چیست


یک ماهیچه یا عضله یک بافت مهم که باعث انجام حرکتهای مختلف بدن میشود و وظیفه آن اعمال نیرو به تمام اعضا بدن ، از قلب تا استخوان ها میباشد این انتقال نیرو میتواند به یک عضو ویا چند عضو باشد بطورکلی عضله از سه دسته تقسیم شده است ، یک عضلات اسکلتی ، دوم از عضلات قلب ، و سوم عضلات صاف . تغذیه و منبع اصلی عضله از چربی و کربوهدارت میباشد .حالا که با عضله آشنا شدیم میخواهیم با عدم پیشرفت آن و رشد یک عضله آشنا بشیم ،از مواردی که باعث میشود یک عضله پیشرفت نکند میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

1:عدم رساندن کالری مورد نیازبه بدن ، یعنی اگر به اندازه کافی در بدن کالری نداشته باشیم به جای اینکه عضله رشد کند برعکس افت خواهد کرد

عضله چیست


2: عدم مصرف مواد غذایی سالم ، که علاوه بر کاهش رشد باعث ایجاد چربی و اضافه وزن کاذب در بدن میشود.

عضله چیست


3:عدم تقسیم بندی وعده های غذایی ،در واقع یک ورزشکار که در نظر دارد رشد عظلانی داشته باشد علاوه بر وعده ها ی غذایی صبحانه و نهار و شام باید بین آنها میان وعده های مورد نیاز را مصرف کند .

عضله چیست


4: مصرف آب :یکی از مهمترین مواد برای بدن میباشد که بدن را هیدارته میکند .

عضله چیست


5: عدم داشتن برنامه تمرینی مناسب ،در واقع برنامه تمرینی باید نسبت به بدن و شرایط بدنی شما طراحی شود و فشار تمرینی باید نسبت به بدن وارد شود به غیر از این رشد عضله صورت نخواهد گرفت .

عضله چیست


6: عدم تمرکز در اجرای تمرینات ،اگر تمرکز لازم در تمرین نباشد عضله پیشرفت خواصی نخواهد داشت.

عضله چیست


7: استفاده از تمرینات تکراری ، در صورتی که برنامه تمرینی تکراری شود عضله میل به پیشرفت نشان نمی دهد پس بهتر است بعد از مدتی برنامه تمرینی تغییر پیدا کند.

عضله چیست


8:یکی از دلایل مهم عدم اجرای صحیح در انجام حرکتها میباشد که هم جلوگیری از پیشرفت عضله میکند و هم اینکه باعث آسیب بدن میشود.

عضله چیست


9:عدم زمانبندی تمرینات و استراحت ها در بین ست های تمرینی و تکرار های زیاد حرکات یکی دیگر از علائم عدم رشد میباشد.

عضله چیست


10:عدم تمرینات پاین تنه :چرا که اکثر ورزشکاران تازه کار فقط تمایل به عضله سازی در قسمت های بالا تنه را دارند در واقع با انجام حرکات پا مقدار هرمون رشد در بدن بیشتر آزاد میشود.

عضله چیست
نویسنده : حامد رئیسی
جزیره ورزش توسینسو

مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
  • مثل همیشه خیلی آموزنده و عالی
  • یکی از عوامل عدم تمرین پایین تنه انرژی مصرفی خیلی بالاست. تمرینات پایین تنه چند برابر بالا تنه انرژی مصرف میکنن و درصورت نبودن وعده غذایی پر کربوهیدرات قبل تمرین آسفالت میشه ورزشکار.

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید