درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
محمد نصیری
امتیاز: 613541
رتبه:1
376
1852
842
11333
محمد نصیری ، بنیانگذار TOSINSO ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات و کشف جرائم رایانه ای ، هکر کلاه سفید ، تخصص در حوزه امنیت سیستم عامل و تست های نفوذسنجی ، لینوکس ، مجازی سازی ، سرویس های کاربردی سرور و ... سابقه همکاری در بیش از 40 سازمان دولتی ، خصوصی و نظامی در حوزه پروژه ، مشاوره و آموزش ، بیش از 10 هزار ساعت سابقه آموزشی در طی 12 سال فعالیت حرفه ای ... پروفایل کاربر

معرفی ورزش Abseiling یا راپل

تاریخ 9 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 175
با سلام به همه ورزشکاران و ورزش دوستان وب سایت توسینسو ، امروز می خواهیم در خصوص ورزشی به نام Abseiling صحبت کنیم که ترجمه آن کمربند می شوند و هیچ ربطی به آن چیزی که ترجمه می شود ندارد ! آنچه در بلاد کفر به نام Abseiling می شناسند در بلاد ما به عنوان راپل شناخته می شود که حتما دیده اید عده ای از بالای یک ساختمان ، یک صخره یا یک سطح عمودی با طناب به سمت پایین حرکت می کنند . در واقع راپل یک تکنیک معروف و جذاب صخره نوردی است که آنقدر جذاب شده است که خودش به تنهایی جزو علاقه مندی های ورزشکاران قرار گرفته است ، این ورزش زیرمجموعه ورزش کوهنوردی و صخره نوردی است و در واقع آنچنان هم به عنوان یک ورزش رسمی شناخته نمی شود زیرا تعاریف ورزش را دارا نمی باشد .

تصویر مربوط به ورزش راپل یا Abseilin


هیچگونه رقابتی در این ورزش وجود ندارد ، داور وجود ندارد و طبیعتا انگیزه ورود به این ورزش صرفا لذت بردن از آن است و بس ، این ورزش را در دسته بندی سنگ نوردی هم قرار می دهند اما برخلاف واژه نوردیدن که به معنی بالا رفتن است ، اساسا در راپل شما فقط به سمت پایین حرکت می کنید . این ورزش در ابتدا توسط شخصی صخره نورد به نام جین شارلوت استراتون که یک راهنمای صخره نوردی در چامونیکس فرانسه بود ابداع شد ، روشی که او برای پایین آمدن از صخره ها با استفاده از طناب مورد استفاده قرار داد در نهایت به عنوان یک ورزش جدا از کوهنوردی به نام Abseiling ( ابسیلینگ ) معروف شد .

تصویر مربوط به ورزش راپل یا Abseilin


مهمترین تجهیزاتی که در این ورزش مورد استفاده قرار می گیرند شامل : کلاه ایمنی ، طناب کوهنوردی ، قلاب ها ، دستکش ها ، محافظ های زانو و آرنج ، کفش های کوهنوردی و ... می شوند . راپل یکی از تکنیک هایی است که در کوهنوردی طبیعت و ماجراجویی های طبیعی برای پایین آمدن از ارتفاعاتی به کار می رفت که توسط کوهنوردان طی شده بود و این ورزش در استرالیا ، ایرلند و بسیاری دیگر از کشورها این روزها خیلی محبوب شده است . علاوه بر اینکه این تکنیک به عنوان یک ورزش استفاده می شود در بسیاری از مشاغل امروزی راپل یا Abseiling به عنوان یک وسیله کار در نظر گرفته می شود تا به نقاطی در ساختمان یا ارتفاعات دست پیدا کنیم که در حالت عادی نمی توان به آن دست پیدا کرد .

راپل چیست


این روزها در تهران شیشه شورهایی هستند که با استفاده از همین تکنیک کارشان را انجام می دهند یا در مواردی برای ساخت و سازهای خطرناک از این روش استفاده می شود ، در موارد نظامی نیز برای سریعتر رسیدن به مقصد از راپل استفاده می شود ، در جاهایی که امکان پیاده شدن روی زمین وجود نداره راپل کاران می توانند از هلیکوپتر برای پیاده شدن استفاده کنند . اگر اطلاعاتی در خصوص این ورزش دارید یا مکانی را سراغ دارید که می توان در آنجا این ورزش مفرح را انجام داد خوشحال می شویم که ما را در جریان بگذارید

نویسنده : محمد نصیری
منبع : جزیره ورزش وب سایت توسیسنو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید