درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
دوره های مرتبط

ویدیوهای پیشنهادی

معرفی ورزش اتومبیلرانی اتوگراس یا Autograss

0 نظرات
19 بازدیدها
با سلام به همه ورزشکاران و ورزش دوستان جزیره ورزش وب سایت توسینسو به ویژه علاقه مندان به حوزه اتومبیلرانی ، امروز می خواهیم در خصوص ورزشی موتوری به نام اتوگراس یا Autograss صحبت کنیم . همانطور که می دانید Auto مخفف اتومبیل و Grass هم به معنی چمن است و در کل به معنی اتومبیرانی بر روی زمینی پوشیده از چمن است . این نوع مسابقات اتومبیلرانی بصورت ویژه و البته غیرحرفه ای در سراسر انگلستان ، ایرلند شمالی ، اسکاتلند ، ولز و جمهوری ایرلند برگزار می شود و معمولا در مکان های دیگر دنیا چندان محبوبیتی ندارد .

تصویر ورزش اتوگراس یا Autograss


این نوع مسابقات اتومبیلرانی از سال 1960 به دنیا معرفی شد و در قالب های مختلفی برگزار شد تا اینکه در سال 1970 به عنوان یک مسابقه رسمی در این کشورها پذیرفته و برگزار شد. ویژگی خاص این ورزش این است که این مسابقه در زمین های پوشیده از چمن یا گیاه و یا گل آلود برگزار می شود و معمولا توسط باشگاه های غیردولتی مدیریت و برگزار می شود . جالب است بدانید که این نوع مسابقات اتومبیرانی بسیار برای تماشاگرانش جذاب است و دارای هیجان خاصی برای آنها می باشد .

تصویر ورزش اتوگراس یا Autograss


هر ساله این نوع مسابقات در رده های سنی نوجوانان تا بزرگسالان و همچنین بصورت مسابقات زنان و مردان برگزار می شود . شرکت کنندگان حتما باید مجوز اتومبیرانی از باشگاه مربوطه داشته باشند تا بتوانند در مسابقه شرکت کنند اما نکته جالب در خصوص این ورزش این است که داشتن گواهینامه رانندگی و حتی محدودیت های پزشکی در این ورزش معنی ندارد و از معلولین و حتی نوجوانان 12 ساله به بالا می توانند در این مسابقات شرکت کنند . این نوع مسابقات اتومبیرانی در دسته بندی مسابقات موتوری آماتور در دنیا قرار می گیرند ، اتومبیل های مورد استفاده در این نوع مسابقه معمولا مدل های قدیمی و از رده خارج شده ای هستند که به شکل خودروی مسابقه ای درآمده اند و برخورد و تصادف برای آنها اهمیت چندانی ندارد .

تصویر ورزش اتوگراس یا Autograss


معمولا مسیر مسابقه زیاد بزرگ نیست و یک مسیر 400 متری برای این مسابقه در نظر گرفته می شود . اتوکراس زیر نظر انجمن ورزشهای ملی انگلستان انجام ی شود و هر ساله حدودا در سپتامبر این مسابقات برگزار می شود جالب است بدانید که این مسابقات در 11 کلاس مختلف برگزار می شود و در هر کلاس نوع خودرو یا اتومبیلران بسته به سن ، جنسیت و کلاس خودرو متفاوت است . اگر در این خصوص اطلاعاتی دارید خوشحال می شویم در قسمت ورزش وب سایت توسینسو مطرح کنید .

نویسنده : محمد نصیری
منبع : جزیره ورزش وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید

    arrow