درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
محمد نصیری
امتیاز: 613541
رتبه:1
376
1852
842
11333
محمد نصیری ، بنیانگذار TOSINSO ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات و کشف جرائم رایانه ای ، هکر کلاه سفید ، تخصص در حوزه امنیت سیستم عامل و تست های نفوذسنجی ، لینوکس ، مجازی سازی ، سرویس های کاربردی سرور و ... سابقه همکاری در بیش از 40 سازمان دولتی ، خصوصی و نظامی در حوزه پروژه ، مشاوره و آموزش ، بیش از 10 هزار ساعت سابقه آموزشی در طی 12 سال فعالیت حرفه ای ... پروفایل کاربر

معرفی ورزش اتومبیلرانی یا Auto Racing

تاریخ 9 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 53
با سلام به همه ورزشکاران و ورزش دوستان عزیز جزیره ورزش وب سایت توسینسو ، امروز می خواهیم در خصوص ورزش اتومبیلرانی صحبت کنیم ، ورزشی که در دنیا با انواع و اقسام اتومبیل ها انجام می شود و بسیار بسیار محبوب است . اتومبیلرانی به انگلیسی Auto Racing یا مسابقات اتومبیل ها نامگذاری می شود و قدمت این ورزش تقریبا به زمانی بر می گردد که اتومبیل ها در دنیا موفق شدند که از سوخت های بنزینی استفاده کنند .

تصویر ورزش اتومبیرانی یا Auto Racing


فرآیند انجام این مسابقات تقریبا مشخص است ، یک گروه از اتومبیل ها هستند که سعی می کنند در کمترین زمان ممکن و با سبقت گرفتن از رقبا از لحاظ سرعت و فاصله به مسیر پایان برسند و در آخر رتبه بندی می شوند . استاندارد برگزاری مسابقات اتومبیرانی به این شکل است که شرکت کندگان بایستی یک فاصله مشخص را یا با یک محدودیت زمانی یا با سریعترین سرعت ممکن به پایان برسانند ضمن اینکه بایستی در مسیر مسابقه حتما حضور داشته باشند .

تصویر ورزش اتومبیرانی یا Auto Racing


اولین سری مسابقات اتومبیرانی که به شکل یک مسابقه رسمی برگزار شد به سال 1887 و به پشتوانه یک شرکت انتشاراتی پاریسی برگزار شد . مسابقات اتومبیرانی با انواع و اقسام اشکال برگزار می شوند و از این لحاظ به کلاس تعبیر می شوند ، هر کلاس یا Class نوع خاصی از خودروها را شامل می شود برای مثال منطقی نیست که شما با خودروی پژو 405 خودتان با یک خودروی فرمول یک مسابقه بدهید و از این لحاظ بایستی در کلاس خودروهای خودتان در مسابقات شرکت کنید .

تصویر ورزش اتومبیرانی یا Auto Racing


از کلاس های متنوع اتومبیرانی می توانیم به محبوب ترین آنها یعنی مسابقات فرمول یک ، مسابقات خودروهای اسپورت ، مسابقات خودروهای دست دوم یا اسقاطی ، مسابقات سرعت ، مسابقات Off-road و همچنین مسابقات اتوگراس ، مسابقات درگینگ ، مسابقات کارتینگ و همچنین مسابقات Grand Pix اشاره کنیم . اولین دوره مسابقات سرعت در جزیره ای به نام Brook در کشور انگلستان برگزار شد که مسیری چهار و نیم کیلومتری بصورت دایره ای و عرض مسیر 30 متری در نظر گرفته شده بود ، از سال 1929 تا سال 1931 بیش از 24 مسابقه سرعت در دنیا برگزار شد که مهمترین هدف این مسابقات ثبت سریعترین رکورد برای عبور از مسیر با تعداد دورهای مشخص بود .

 تصویر مسابقات اتومبیلرانی سرعت یا Auto Racing


مجموع همه زمان های مسابقات جمع می شوند و امتیاز نهایی اتومبیلران تعیین می شود هر چقدر که سریعتر باشید رتبه بالاتری بدست خواهید آورد. هر خودرویی که در این مسابقات خراب شود یا به هر دلیل نتواند تا انتهای مسیر برسد به عنوان کناره گیری یا خارج از مسابقه برای داوران در نظر گرفته می شود . این مسابقات در ایران نیز طرفداران بسیاری دارد و انواع و اقسام مسابقات نیز برای آن در ایران برگزار می شود . از محبوب ترین ورزش های مورد علاقه خود من ورزش کارتینگ است که نمونه ای از این مسابقات است که واقعا لذت بخش است . دوستانی که در خصوص این نوع مسابقات و به ویژه مسائل فنی ، ویژگی های خودروها و کلاس بندی ها آنها و تقویت موتورها و ... در این مسابقات اطلاعاتی دارند خوشحال می شویم در جزیره ورزش توسینسو پذیرای آنها باشیم .

نویسنده : محمد نصیری
منبع : جزیره ورزش وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید