درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
محمد نصیری
امتیاز: 613541
رتبه:1
376
1852
842
11333
محمد نصیری ، بنیانگذار TOSINSO ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات و کشف جرائم رایانه ای ، هکر کلاه سفید ، تخصص در حوزه امنیت سیستم عامل و تست های نفوذسنجی ، لینوکس ، مجازی سازی ، سرویس های کاربردی سرور و ... سابقه همکاری در بیش از 40 سازمان دولتی ، خصوصی و نظامی در حوزه پروژه ، مشاوره و آموزش ، بیش از 10 هزار ساعت سابقه آموزشی در طی 12 سال فعالیت حرفه ای ... پروفایل کاربر

معرفی ورزش اسکی آکروباتیک ، اسکی باله یا Acroski

تاریخ 9 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 79
به جزیره ورزش وب سایت توسینسو خوش آمدید ، امروز می خواهیم در خصوص یک ورزش زمستانی به فراموشی سپرده شده صحبت کنیم که سالهاست از لیست ورزشهای المپیک زمستانی حذف شده است و البته پیشبینی چنین چیزی هم می شد ، اما به هر حال چون ورزشی است که ممکن است مخاطب و علاقه مند داشته باشد امروز در توسینسو به معرفی آن می پردازیم . نام این ورزش اسکی آکروباتیک یا اسکی باله است که در انگلیسی به شکل Acroski که مخفف Acrobatic Ski است نوشته می شود هر چند آن را به Ballet Ski یا اسکی باله که برگرفته ای از رقص باله است نیز در برخی نقاط می شناسند.

همانطور که از نامش هم پیداست در این ورزش زمستانی ورزشکاران سوار بر اسکی حرکاتی آکروباتیک را به شکل رقص انجام می دهند و بر اساس نحوه انجام حرکات امتیاز به آنها توسط داوران تعلق می گیرد. این رشته ورزشی سالهاست ( از سال 2000 تا به حال ) در دسته بندی اسکی آزاد یا Freestyle Skiing قرار گرفته است اما امروزه دیگر از دسته بندی ورزشهای رقابتی اساسا خارج شده است و به عنوان یک تفریح ورزشی در اسکی به حساب می آید.

تصویر رشته ورزشی اسکی آکروباتیک یا Acroski


در این ورزش که اسکی بازها آن را بر روی یک شیب ملایم انجام می دهند ، حرکات رقص باله مثل پرش ، ضربه ها به زمین ، چرخش ها ، دور زدن ها و حرکات پا بایستی به دقت و زیبا انجام شوند. نکته مهم در این ورزش این است که همانند رقص باله این ورزش نیز همزمان و هماهنگ با موسیقی که پخش می شود باید انجام شود و هماهنگی اسکی باز با موسیقی یکی از نکات بسیار مهم در این ورزش است . جالب است بدانید که مفهوم موسیقی به ورزش از سال 1970 اضافه شد و تاکنون ادامه داشته است . این مسابقات بصورت انفرادی انجام می شود اما در گذشته مدل دو نفره آن نیز انجام می شده است و حتی در المپیک زمستانی تا سال 1998 نیز این ورزش رسما جزوی از المپیک بوده است و بعد از آن حذف شده است .

مدت زمان اجرای حرکات در این ورزش 90 ثانیه است و حرکات توسط یک هیئت داوران بررسی و امتیاز دهی می شود. حرکات بر اساس پارامترهایی مثل نحوه انجام درست و فنی حرکت ، هنری بودن و خلاقانه بودن حرکت و همچنین نوع و سبک حرکت امتیازدهی می شوند و بعد از نظر هیئت داوران یک داور به عنوان داور نهایی بعد از جمع بندی امتیازات ، امتیاز نهایی اسکی باز را اعلام می کند. این روزها این ورزش در حال مرگ و فراموشی است و تقریبا هیچ رقابتی برای اسکی باله در دنیا انجام نمی شود اما بد نیست اسکی بازان ایرانی شروعی برای این ورزش باشند . اگر اطلاعات بیشتری در خصوص این نوع ورزشها دارید خوشحال می شویم در توسینسو آن را به اشتراک بگذارید و خودتان را به جامعه ورزشی برفی ایران معرفی کنید .

نویسنده : محمد نصیری
منبع : جزیره ورزش وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد

برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید