درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
محمد نصیری
امتیاز: 613541
رتبه:1
376
1852
842
11333
محمد نصیری ، بنیانگذار TOSINSO ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات و کشف جرائم رایانه ای ، هکر کلاه سفید ، تخصص در حوزه امنیت سیستم عامل و تست های نفوذسنجی ، لینوکس ، مجازی سازی ، سرویس های کاربردی سرور و ... سابقه همکاری در بیش از 40 سازمان دولتی ، خصوصی و نظامی در حوزه پروژه ، مشاوره و آموزش ، بیش از 10 هزار ساعت سابقه آموزشی در طی 12 سال فعالیت حرفه ای ... پروفایل کاربر

معرفی ورزش اسکی آکروباتیک یا Aerials Skiing

تاریخ 9 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 50
با سلام به همه ورزش کاران و ورزش دوستان عزیز وب سایت توسینسو ، امروز می خواهیم در خصوص ورزشی به نام اسکی آکروباتیک صحبت کنیم که البته این ترجمه شخصی من از این ورزش است چون Aerials به معنی هوایی است و هیچ ربطی به نوع ورزش ما ندارد مگر اینکه حرکات نمایشی و آکروباتیکی که در این ورزش انجام می شود در هوا انجام می شود ! اسکی آرویالز نوعی اسکی است که در آن چوب اسکی وجود ندارد ، در دسته بندی اسکی های آزاد یا Freestyle قرار دارد و ورزشکارهایی که بیشتر در رشته ژیمناستیک فعالیت داشته اند در این ورزش موفق تر هستند ، اسکی باز بایستی بعد از پرش در هوا ، حرکات هوایی را در حالیکه چوب اسکی به پا دارد انجام بدهد و با حفظ تعادل ادامه پیست را به پایان برساند. ورزشکار در یک سطح شیبدار با اسکی و بدون چوب حرکت می کند تا به سرعت مناسب برسد و به یک سکوی پرتاب به سمت بالا می رسد و بالا سر می خورد و این هنگام که در هوا معلق است بایستی حرکاتی مثل چرخش ، دور زدن و پیچ و تاب را انجام بدهد و به سلامت و با حفظ تعادل به زمین برسد و به انتهای پیست برود .

تصویر ورزش اسکی آکروباتیک یا Aerials Skiing


برترین ورزشکاران این رشته می توانند سه تا پنج حرکت را در زمان پرتاب شدن در هوا تا پایین آمدن انجام بدهند ، منطقه فرود ورزشکار شیبی بین 34 تا 39 درجه دارد و طول آن نیز 30 متر است . اسکی بازها معمولا تا ارتفاع 20 متر در زمان پرتاب شدن به هوا می روند و همین فرصت مناسبی است که بتوانند حرکات نمایشی خودشان را انجام بدهند. امتیازها توسط داوران و بر اساس کیفیت انجام حرکات محاسبه می شود ، سه عامل مهم در امتیازدهی به اسکی باز اثر گذار است که به ترتیب پرش پرواز ، پرش فرم یا قالب پرش و همچنین نحوه فرود اسکی باز هستند .

اسکی آکروباتیک


30 درصد امتیاز برای نحوه پرش ، 50 درصد برای انجام حرکات در هوا و 20 درصد نیز برای نحوه فرود محاسبه می شود ، البته برخی اوقات میزان دشواری حرکات انتخابی ورزشکار بر امتیاز کل تاثیر دارد و هر چقدر حرکاتی که ورزشکار انجام می دهد پیچیده تر باشد امتیاز بیشتری محاسبه خواهد شد. در هر مسابقه اسکی باز می تواند دو پرش انجام بدهد که امتیاز کل ورزشکار بر اساس میانگین امتیاز دو حرکت محاسبه می شود ، این ورزش این روزها یکی از رشته های محبوب و پرطرفدار در المپیک های زمستانی به حساب می آید و بسیار پر هیجان است ، رقابت های زنان و مردان در المپیک زمستانی به صورت جداگانه انجام می شود . اگر در خصوص این ورزش اطلاعات بیشتری دارید خوشحال می شویم در توسینسو با ما به اشتراک بگذارید.

نویسنده : محمد نصیری
منبع : جزیره ورزش وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید