درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
محمد حسن پزشکیان
امتیاز: 13676
رتبه:49
14
71
5
386
عاشق امنیت - یه برنامه نویس ساده - دوست دار رمزنگاری - سابقه مدیریت بخش نفوذ تیم امنیتی هکران ناشناس - فعالیت در تعمیرات کامپیوتر. علاقه مند به : (روان شناسی ، تردستی، ورزش های رزمی) کسب دو مقام کشوری برنز در مسابقات اویاما کاراته پروفایل کاربر

ضربه زدن و ضربه خوردن در کیوکوشین

تاریخ 9 ماه قبل
نظرات 2
بازدیدها 524
با سلام به همه دوستان و همراهان همیشگی وب سایت توسینسو در جزیره ورزش ، با قسمت دوم از مطالبم در خصوص رشته ورزشی کیوکوشین کاراته در خدمت شما هستم و در این قسمت می خواهیم به صورت ویژه در خصوص ضربه خوردن و ضربه زدن در کیوکوشین صحبت کنیم . برای اینکه کاراته کا در رشته کیوکوشین و مبارزه خودش پیروز بشه نیاز هست که بدن محکم و البته قوی ای داشته باشه ، بنابراین یکی از مهمترین ملاک های پیروزی در مبارزه کیوکوشین تحمل کردن ضربه در حین مبارزه هست که قطعا با توجه به نوع ورزش هیچگونه تجهیزات ایمنی هم برای محافظت از شما وجود نداره ، اما چجوری ما می تونیم بدن قوی داشته باشیم یا اصلا چجوری بدنمون رو قوی کنیم ؟ خوب قبل از اینکه تکنیک های قوی کردن رو بگیم به این مورد توجه کنید :" قسمت میانی بدن از استخوان و عضله تشکیل شده ،یعنی شکم که کامل عضله است و دنده ها که از استخوان هستند." نکته جالب اینجاست که هم عضله میتواند سفت شود و هم استخوان .

ضربه زدن و ضربه خوردن در کیوکوشین


اما چگونه ؟ وقتی روبروی حریف می ایستید و از او میخواهید با مشت و لگد به شما ضربه بزند ، عضلات شما به مرور سفت میشوند ، استخوان ها متراکم میشوند "البته ضربه خیلی نباید قوی باشد"(یک نکته خیلی مهم این است که همراه با ضربه باید نفس را کامل تخلیه کرد) صدای دادی که هنگام ضربه خوردن از کیوکوشین کاران میشنوید این حرف را اثبات میکنند . دلیل این امر این است که کل عضلات هنگام تخلیه نفس به سفت ترین حالت ممکن میرسند و پرده دیافراگم خالی از هوا میشود پس درد نمیگیرد و آسیب نمیبیند.
همونطور که در فیلم میبینید نفسی که تخلیه میشود که معمولا با صدا و فریاد است برای تخلیه دیافراگم و هوا است که درد را به حداقل برساند.

موضوع دوم (ضربه زدن )


(درباره مسائل بالا و سفت کردن انواع قسمت های بدن ، بعدا صحبت خواهم کرد)در کیوکوشین ضربه های نمایشی و زیبا بسیار کم هستند بخاطر اینکه باور اویاما این بوده که در کیوکوشین قدرت مهم ترین عامل است و بعضا (به قول آقای نصیری) میبینید با ضربات بسیار ساده حریف مقابل ناک اوت میشود ، اما نکته چیست ؟قبل از اینکه سراغ بحث بروم میخواهم یک موضوعی رو مطرح کنم، و آن هم این است که یک فیتنس کار و یا کسی که پرورش اندام کار میکند لزوما مشت های قوی ای ندارد. به این دلیل که فقط وزنه بلند کرده و دستش قدرت بلند کردن وزنه های سنگین را دارد ولی قدرت زیادی برای مشت زدن ندارد.


اما دلیل این امر چیست ؟


علاوه بر سنگین شدن بدن و نداشتن سرعت کافی ، قدرت کافی هم ندارد... چرا؟ بدن انسان به کاری که انجام میدهد عادت میکند و همانطور قوی میشود، یعنی اگر شما حرکت مشت زدن رو با دست خالی تکرار کنید ، با دمبل تکرار کنید ، روی کیسه تکرار کنید ، با کش کار کنید و... دستای شما در انجام اون حرکت بسیار قوی خواهند شد. به طور خلاصه اگر فقط ضرباتی که میزنید رو کار کنید با دست خالی یا وسیله شما آن حرکتو خیلی قوی تر اجرا میکنید .پس میبینید که پرورش اندام کار ها( چه چیزی گفتم ) یا فیتنس کار ها و یا... موقع دعوا های خیابانی غافل گیر میشوند همچنین ضربات پا هم از این قاعده مستثنا نیستند.


ضربه زدن و ضربه خوردن در کیوکوشین


و برای حسن ختام (به قول اقای نصیری) فلسفه لگد های چرخشی در این سبک رو بیان میکنم .معروف ترین چرخشی ها کایتن گری ، اسپنینگ هوک کیک و بک کیک هستند.این لگد ها قدرت بسیار ویرانگری دارند بخاطر چرخشی که پیدا میکنند، درواقع انرژی پتانسیل بیشتری ذخیره میکنند و قدرت تخریب بیشتری پیدا میکنند و افزون بر این پا بخاطر وزن بیشتر قدرت تخریب بیشتری هم دارد (همانطور که قدرت تخریب پتک بیشتر از چکش است ) و شاهد حرکات زیبای این چنینی خواهیم بود
ضربات کایتن گری، بک کیک و اسپنینگ و.. از قهرمان سرشناس روس لچی قوربانوف


قدرت نهفته در پشت پرده ضربات کاراته !


درباره اصول و قدرت ضربات کیوکوشین بنده ضربه گدان مواشی گری رو مثال میزنم که به ظاهر شاید خیلی ساده و کم خطر باشد ولی اینطور نیست !

ضربه زدن و ضربه خوردن در کیوکوشین


استخوان ران یا فمور بلندترین و قوی‌ترین استخوان بدن است. شکستن این استخوان در یک فرد بزرگسال به نیروی بسیار زیادی نیاز دارد.
ضربه گدان مواشی گری کیوکوشین کاراته به فرد عادی که تحمل این فشار را ندارد باعث شکستن این استخوان ، قطع شریان اصلی و در نهایت موجب مرگ خواهد شد.

فقط در باشگاه های رسمی در حضور مربی و در برابر حریف کارکرده از فنون کاراته استفاده کنید

امید وارم لذت برده باشید
Kyokushin P2

نویسنده : محمد حسن پزشکیان
منبع : جزیره ورزش وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد

برچسب ها
ردیف عنوان
1 معرفی رشته ورزشی کاراته سبک کیوکوشین
2 ضربه زدن و ضربه خوردن در کیوکوشین
3 تمشیواری یا هنر شکستن اجسام سخت !
4 مبارزات 100 نفره در کیوکوشین ، جهنم کمربند
5 ماسوتاتسو اویاما ، خالق کیوکوشین
6 کیوکوشین در ایران
دوره مجموعه کل دوره
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات

برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید