درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
محمد نصیری
امتیاز: 613541
رتبه:1
376
1852
842
11333
محمد نصیری ، بنیانگذار TOSINSO ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات و کشف جرائم رایانه ای ، هکر کلاه سفید ، تخصص در حوزه امنیت سیستم عامل و تست های نفوذسنجی ، لینوکس ، مجازی سازی ، سرویس های کاربردی سرور و ... سابقه همکاری در بیش از 40 سازمان دولتی ، خصوصی و نظامی در حوزه پروژه ، مشاوره و آموزش ، بیش از 10 هزار ساعت سابقه آموزشی در طی 12 سال فعالیت حرفه ای ... پروفایل کاربر

معرفی ورزش اسکیت چرخی هنری یا Artistic Roller Skating

تاریخ 9 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 76
با سلام به همه ورزشکاران و ورزش دوستان عزیز جزیره ورزش وب سایت توسینسو ، امروز می خواهیم در خصوص اسکیت چرخی هنری یا Artistic Roller Skating صحبت کنیم . در واقع وقتی صحبت از اسکیت می شود ما باید بدانیم که بصورت کلی دو نوع اسکیت داریم ، اسکیت تیغه ای برای سطوح صاف و یخی و اسکیت چرخی یا غلطکی که برای سطوح غیر یخی مورد استفاده قرار می گیرد ، حتی اسکیت های چرخی یا غلطکی نیز خودشان به دو شکل چهار چرخ و ردیفی ( خطی ) دسته بندی می شوند. قبلا در مورد برخی ورزش های مرتبط با اسکیت از جمله Aggressive Skating صحبت کرده ایم . اسکیت غلطکی هنری نیز همانطور که از نامش پیداست ورزشی است که با اسکیت های غلطکی یا چرخی انجام می شود و در آن ورزشکاران بایستی یک سری حرکات نمایشی و هنری را انجام بدهند . مشابه این ورزش برای اسکیت های روی یخ نیز وجود دارد . در این ورزش معمولا از اسکیت های دو ردیفه یا چهارتایی استفاده می شود اما در برخی از انواع این ورزش اسکیت های خطی یا Inline Skates نیز استفاده می شوند.

تصویر ورزش اسکیت چرخی هنری یا Artistic Roller Skating


از این لحاظ این ورزش هنری نامگذاری شده است زیرا یکی از هنرهای هفتگانه که رقض و حرکات موزون بدن است را در خودش دارد . ورزشکاران در این نوع ورزش بسته به سن ، تجربه و یا مهارت خاصی که دارند در میدان حاضر می شوند ، زمین ورزشی این اسکیت بصورت دایره ای است و ورزشکاران بایستی حرکات خودشان را در این زمین در حالت چرخشی انجام بدهند و در اصطلاح در هر دور از اسکیت بایستی حرکات خاص این ورزش یا حرکات ابداعی خودشان را اجرا کنند. حرکات در این ورزش بصورت اصلی و فرعی دسته بندی می شوند که طبیعتا اجرای حرکات اصلی در اولویت امر است . این مسابقه معمولا بصورت تک نفره ، دو نفره و نهایتا سه نفره برگزار می شود و معمولا بسیار به ندرت دیده می شود که چنین ورزشی در گروه های بیشتر از 3 نفر در یک مسابقه صورت بگیرد . شرکت کنندگان بایستی در این ورزش به بهترین شکل و با دقت حرکات رقص اسکیت را اجرا کنند و هر چقدر این کیفیت انجام بالاتر باشد نمره بالاتری از داوران دریافت می کنند.

 تصویر ورزش اسکیت چرخی هنری یا Artistic Roller Skating


این نوع اسکیت سواری از انواع ورزش های آزاد اسکیت محسوب می شود یعنی خلاقیت در آن می تواند بسیار زیاد باشد و حرکات نمایشی جدیدی را شرکت کننده می تواند اجرا کند و همین مورد به این ورزش لقب هنری را داده است ، یعنی ایجاد خلاقیت و زیبایی در انجام حرکات ورزشی ، حرکات معمول در این ورزش شامل پرش ها ، چرخش ها ، جهت گیری ها و توازن داشتن همه این حرکات با موسیقی است که در سالن برای اجرا پخش می شود ، است . جالب است بدانید که از سال 2002 بصورت حرفه ای این مسابقات در قالب مسابقات جهانی برگزار می شود به ویژه در خصوص اسکیت های چرخی و خطی ، معمولا ورزشکارانی که بصورت حرفه ای در اسکیت های یخی مسابقه می دهند در فصول گرم سال در این نوع ورزش نیز به رقابت می پردازند و این یعنی ماهیت هر دو ورزش از لحاظ تعادل ، اجرای حرکات و نوع ورزش تقریبا یکسان است . اگر اطلاعات بیشتری در خصوص این ورزش دارید یا در ایران محلی را می شناسید که می توان چنین ورزشی را در آن انجام داد خوشحال می شویم در جزیره ورزش وب سایت توسینسو پذیرای شما عزیزان باشیم.

نویسنده : محمد نصیری
منبع : جزیره ورزش وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید