درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
محمد نصیری
امتیاز: 613541
رتبه:1
376
1852
842
11333
محمد نصیری ، بنیانگذار TOSINSO ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات و کشف جرائم رایانه ای ، هکر کلاه سفید ، تخصص در حوزه امنیت سیستم عامل و تست های نفوذسنجی ، لینوکس ، مجازی سازی ، سرویس های کاربردی سرور و ... سابقه همکاری در بیش از 40 سازمان دولتی ، خصوصی و نظامی در حوزه پروژه ، مشاوره و آموزش ، بیش از 10 هزار ساعت سابقه آموزشی در طی 12 سال فعالیت حرفه ای ... پروفایل کاربر

معرفی ورزش اسکیت خطی پرتکاپو یا Aggressive Inline Skating

تاریخ 9 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 81
به جزیره ورزش وب سایت توسینسو خوش آمدید ، امروز می خواهیم در خصوص یک نوع خاص از ورزش اسکیت صحبت کنیم که به اسکی خطی پرتکاپو یا Aggressive Inline Skating در دنیا معروف است ، صحبت کنیم. هر چند خوب نیست که خیلی از واژه ها را فارسی کنیم اما به هر حال واژه Aggressive به معنی خشنونت آمیز هم ترجمه می شود ولی از نظر واقعی این ورزش اصلا خشن نیست بنابراین ترجمه بهتر آن پرتکاپو یا پرهیجان است ، واژه دوم Inline یا خطی است که به نوع کفش های اسکیتی که اسکیت باز با آنها اسکیت سواری می کند اشاره دارد که بصورت کلی ما Roller Skates یا اسکیت های چهارچرخ را داریم و Inline Skates یا اسکیت های چرخ های پشت سر هم یا خطی را داریم که در تصویر زیر تفاوت آنها بصورت مشخص نمایش داده شده است :

تصویر تفاوت بین Roller Skates و Inline Skates


خوب تا اینجای کار ترجمه کار مشخص شد اما چرا به آن Aggressive یا پرتکاپو می گویند مگر اسکیت های معمولی Inline پرتکاپو نیستند ؟ در واقع این نوع اسکیت حالتی از اسکیت است که اسکیت باز در محیط های شهری مثل پارک ها یا پیست های خاص یا محیط های ناهموار عجیب و غریب از آن استفاده می کند. شاید اسم اسکیت خیابانی را شنیده باشید که به نوعی همین نوع ورزش است ، پریدن از روی موانع ، پریدن از ارتفاع های بلند و پله ها ، کشیده شدن بین لوله های پله ها و .... در واقع آن چیزی که شما از اسکیت می بینید که در آن محیط غیرساختگی و طبیعی است و در فضای واقعی شهری انجام می شود از این نوع اسکیت بازی است . آن چیزی که بیشتر در فیلم های سینمایی از سال 1994 در خصوص اسکیت بازها در فضای شهری دیده شده است در واقع همین Aggressive Inline Skating است.

تصویر اسکیت سواری خطی پرتکاپو یا Aggressive Inline Skating


امروزه به این نوع اسکیت رمپ ها و موانع و علامت هایی که روی زمین قرار می گیرند تا اسکیت باز از بین آنها عبور کند هم اضافه شده است ، این ورزش به مراتب از Inline Skating ساده که فقط اسکیت سواری ساده محسوب می شود سخت تر است و حرکات نمایشی بسیار بیشتری در آن وجود دارد . هیجان و استرس در این ورزش بسیار بالاتر از اسکیت های معمولی است و معمولا نوع اسکیت نیز سبک تر و در عین حال قوی تر از اسکیت های معمولی است. این ورزش بسیار محبوب است ولی برای انجام آن در شهر معمولا مکان های خاصی در نظر گرفته می شود تا دیگران را دچار آسیب نکند. اگر در خصوص اسکیت تخصصی دارید خوشحال می شویم به جمع ورزشکاران توسینسو بپیوندید و در خصوص این رشته ورزشی و شرایط آن در کشور با هم صحبت کنیم. توسینسو را به همه دوستانتان معرفی کنید.

نویسنده : محمد نصیری
منبع : جزیره ورزش وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید