درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
محمد نصیری
امتیاز: 613541
رتبه:1
376
1852
842
11333
محمد نصیری ، بنیانگذار TOSINSO ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات و کشف جرائم رایانه ای ، هکر کلاه سفید ، تخصص در حوزه امنیت سیستم عامل و تست های نفوذسنجی ، لینوکس ، مجازی سازی ، سرویس های کاربردی سرور و ... سابقه همکاری در بیش از 40 سازمان دولتی ، خصوصی و نظامی در حوزه پروژه ، مشاوره و آموزش ، بیش از 10 هزار ساعت سابقه آموزشی در طی 12 سال فعالیت حرفه ای ... پروفایل کاربر

معرفی ورزش ایروبیک یا Aerobics

تاریخ 9 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 112
به جزیره ورزش وب سایت توسینسو خوش آمدید. امروز می خواهیم در خصوص ورزش ایروبیک یا Aerobic صحبت کنیم ، دقت کنید که تلفظ درست این ورزش EYYROO است و به اشتباه برخی از دوستان در ایران آن را به شکل آیروبیک تلفظ می کنند که اشتباه است. ورزش ایروبیک سالهای سال است که در دنیا بصورت مسابقات حرفه ای برگزار می شود و آن را زیرمجموعه ورزش ژیمناستیک می دانند ، در واقع به زبان ساده وقتی صحبت از ایروبیک می شود بیشتر منظور انجام حرکات ژیمناستیکی سنگین البته با هماهنگی با یک موسیقی است.

تمرین های آیروبیک


ایروبیکی که امروزه به عنوان ورزش حرفه ای در دنیا دنبال می شود ترکیبی از حرکات ریتمیک ژیمناستیک ، ورزش های آکروباتیک ، رقص و به ویژه رقص باله است . رقابت های ایروبیکی که در دنیا انجام می شود هم می تواند بصورت انفرادی و هم بصورت فردی برگزار شود . ایروبیک برخلاف تصوری که در ایران از آن وجود دارد صرفا ویژه بانوان نیست و در دنیا مسابقات مردان و زنان بصورت جداگانه برگزار می شود.مسابقات ایروبیک در هر حرکت معمولا تا 90 ثانیه طول می کشند و در این مدت ایروبیست ( کسی که ایروبیک کار می کند ) باید حرکاتی را که شامل چهار عنصر اصلی ورزش ایروبیک است انجام بدهد که این عناصر به ترتیب :: میزان پویایی یا زنده بودن ( پرانرژی بودن ) حرکت ، میزان استحکام یا محکم بودن حرکت ، میزان حفظ تعادل در انجام حرکت و میزان انعطاف پذیری حرکت می باشد.

تمرین های ایروبیک Aerobics


حرکات ایروبیک هم مانند حرکات ژیمناستیک شناخته شده هستند و شامل یک سری الگوهای مشخص هستند که با حرکات هماهنگ دست و پا شکل می گیرند. حرکات بایستی متناسب و هماهنگ با موسیقی باشند که پخش می شود تا زیبایی حرکت به خوبی نمایش داده شود ، طبیعی است که شما با آهنگ آذری نمی توانید بندری برقصید !! اینجا هم به همین شکل باید تناسب وجود داشته باشد. برای انجام هر حرکت ایروبیکی در مسابقات بایستی ضربه های بلند با پاها ، پرش ها ، بلند شدن ها و نشستن ها و حرکات الزامی هر حرکت به دقت انجام شوند تا امتیاز بالاتر توسط تیم داوری داده شود. علاوه بر این حرکات استاندارد حرکت های دیگری مانند ضربه زدن ها ، باز شدن ها ، جهش ها ، بالا نگه داشتن دست ها و بصورت کلی حرکات آکروباتیک می تواند به زیبایی حرکت مورد نظر بسیار کمک کند. امتیازی که به هر حرکت در ایروبیک اده می شود بر اساس چهار فاکتور زیر خواهد بود :

  1. کیفیت هنری حرکت : داورها کیفیت و هماهنگی و نحوه ترکیب حرکت ها را بررسی می کنند و به آن امتیاز می دهند
  2. خلاقیت در انجام حرکت : داورها به حرکات خلاقانه ای که به حرکات اصلی اضافه می شود امتیاز می دهند
  3. اجرای درست حرکت : داورها به درست اجرا شدن اصل حرکت بسیار دقت می کنند و به آن امتیاز می دهند
  4. میزان دشواری حرکت : داورها به تعداد حرکات انجام شده ، قدرت و انعطاف پذیری ایروبیست امتیاز می دهند.

Aerobics چیست آیروبیک ایروبیک


در نهایت امتیاز هر حرکت بصورت جداگانه محسوب می شود و با هم جمع شده و امتیاز کلی ورزشکار در نظر گرفته می شود که بتواند با سایر ورزشکاران مقایسه و رتبه بندی شود. ایروبیک آسانتر از ژیمناستیک است و متنوع تر از آن نیز انجام می شود ، بسیار ورزش جالب و مفرح و در عین حال رقابتی است ، منشاء اصلی این ورزش ایالات متحده آمریکا و کشور ژاپن است و دارای فدراسیون بین المللی نیز می باشد که زیر نظر فدراسیون ژیمناستیک فعالیت می کند ، امروزه آنقدر ایروبیک طرفدار دارد که بعنوان چهارمین رشته پر مخاطب در ورزش ژیمناستیک شناخته می شود. از دوستانی که در حال خواندن این مطلب در توسینسو هستند دعوت می شود در صورت داشتن تخصص در این رشته ورزشی ما را در توسینسو تنها نگذارند.

نویسنده : محمد نصیری
منبع : جزیره ورزش وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید