درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
محمد نصیری
امتیاز: 613541
رتبه:1
376
1852
842
11333
محمد نصیری ، بنیانگذار TOSINSO ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات و کشف جرائم رایانه ای ، هکر کلاه سفید ، تخصص در حوزه امنیت سیستم عامل و تست های نفوذسنجی ، لینوکس ، مجازی سازی ، سرویس های کاربردی سرور و ... سابقه همکاری در بیش از 40 سازمان دولتی ، خصوصی و نظامی در حوزه پروژه ، مشاوره و آموزش ، بیش از 10 هزار ساعت سابقه آموزشی در طی 12 سال فعالیت حرفه ای ... پروفایل کاربر

معرفی ورزش بدمینتون با توپ یا Ball Badminton

تاریخ 9 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 60
با سلام به ورزشکاران و ورزش دوستان وب سایت توسینسو ، قبلا در خصوص ورزش بدمینتون در توسینسو صحبت کرده ایم و شما تا حدودی با این ورزش آشنایی دارید ، امروز می خواهیم در خصوص یک رشته مشتق شده از بدمینتون صحبت کنیم که ساختاری تقریبا شبیه به بدمینتون دارد با این تفاوت که راکت ها و توپ و البته مساحت زمین متفاوت است . توپ بدمینتون معمولی دارای دنبال و ساختاری شبیه به قیف دارد اما توپ ورزش بدمینتون با توپ بیشتر شبیه به توپ تنیس است با این تفاوت که سبک تر است و معمولا از پشم ساخته می شود . در بدمینتون با توپ شما راکت های بزرگتر و قوی تری به نسبت بدمینتون معمولی دارید که بتواند به توپ ضربات محکم تری را وارد کند .

تصویر ورزش بدمینتون با توپ یا Ball Badminton


این ورزش بصورت خاص در کشور هند طراحی شده است و بیشتر محبوبیت خودش را نیز در این کشور دارد زمین بازی بدمینتون با توپ 12 تا 24 متر مساحت دارد و یک تور در بین زمین قرار دارد که وسط زمین مستطیل شکل را از هم جدا کرده و زمین های رقبا را مشخص می کند . این ورزش هم بصورت داخل سالنی و هم بصورت فضای باز قابل انجام است و نکته در این است که به دلیل تاثیر نداشتن زیاد باد و آب و هوا بر روی توپ ( چیزی که در بدمینتون معمولی وجود دارد ) شما می توانید در هوای متعادل و با کمی باد نیز این ورزش را انجام بدهید .

تصویر ورزش بدمینتون با توپ یا Ball Badminton


بازی به محض اینکه سرویس زده شود شروع می شود . در ابتدای بازی سرویس زننده در سمت راست زمین و سرویس گیرنده در سمت چپ زمین قرار می گیرد. این ورزش بصورت چند نفره بازی می شود و هر بازیکنی در تیم مقابل می تواند ضربه سرویس زننده را بازگشت بدهد . دو تیم در امتیازهای هشتم ، پانزدهم و بیست و دوم زمین ها را جابجا می کنند اما همچنان نحوه سرویس زدن در هر ست به شکل قبل است . در ساختار مسابقات ملی که برای این رشته برگزار می شود دو تیم می توانند تا هشت بازیکن داشته باشند که پنج نفر آنها در زمین بازی می کنند و سه نفر تعویض می شوند. در مواقعی بصورت سه بازیکنه هم این مسابقات برگزار می شود ، تعویض در هر زمانی امکانپذیر است . این ورزش از نظر من جذاب است اما طبیعتا در ایران چنین ورزشی را تا به حال ندیده ام ، اگر اطلاعاتی در خصوص این ورزش دارید خوشحال می شویم در توسینسو با ما به اشتراک بگذارید.

نویسنده : محمد نصیری
منبع : جزیره ورزش وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید