درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
محمد نصیری
امتیاز: 613541
رتبه:1
376
1852
842
11333
محمد نصیری ، بنیانگذار TOSINSO ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات و کشف جرائم رایانه ای ، هکر کلاه سفید ، تخصص در حوزه امنیت سیستم عامل و تست های نفوذسنجی ، لینوکس ، مجازی سازی ، سرویس های کاربردی سرور و ... سابقه همکاری در بیش از 40 سازمان دولتی ، خصوصی و نظامی در حوزه پروژه ، مشاوره و آموزش ، بیش از 10 هزار ساعت سابقه آموزشی در طی 12 سال فعالیت حرفه ای ... پروفایل کاربر

معرفی ورزش کروکت یا Croquet

تاریخ 9 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 135
با سلام به همه ورزشکاران و ورزش دوستان جزیره ورزش وب سایت توسینسو ، امروز می خواهیم در خصوص ورزشی به نام کروکت صحبت کنیم که بصورت Croquet نوشته می شود و در فارسی بصورت کروکت و در انگلیسی بصورت کروکی ( KroKey ) تلفظ می شود ، صحبت کنیم . این نوع ورزش از انواع ورزشهای دارای توپ و راکت یا دسته بازی محسوب می شود که البته راکت این ورزش بیشتر شبیه به چکش است و بیشتر می توانیم با ورزشی مثل گلف آن را مقایسه کنیم . ورزش کروکت برای اولین بار در سال 1851 و در انگلستان ابداع شد ، در سال 1865 وارد آمریکا شد و در سال 1868 تبدیل به ورزشی دارای قوانین و روال مشخص و قانونمند شد ، این ورزش در سال 1900 رسما وارد ورزش های المپیکی شد و در مسابقات المپیک در حال حاضر بیشتر از 20 کشور بصورت حرفه ای کروکت بازی می کنند. این بازی بر روی چمن صاف و هموار انجام می شود ولی نوع خاصی از این ورزش وجود دارد که بر روی سطوح ناهموار انجام می شود و به آن کروکت گوریلی گفته می شود.

 تصویر ورزش کروکت یا Croquet


توپی که در این ورزش استفاده می شود تقریبا اندازه ای دو برابر یک توپ تنیس را دارد و از جنس پلاستیک یا چوب است اما قطعا توپ جامد و درونش پر است . این ورزش یا بصورت گروهی و یا بصورت فردی انجام می شود اگر تعداد شرکت کنندگان زوج باشند بصورت گروهی و اگر فرد باشند بصورت انفرادی برگزار می شوند. در این بازی 6 حلقه دروازه فلزی بر روی زمین کاشته می شوند و بازیکنان روبروی هم در دو گروه قرار می گیرند و توپ هر یک از گروه ها یا افراد رنگ متفاوتی با توپ رقیب دارد و هدف عبور دادن توپ از بین دروازه ها تا محل قرارگیری تیم مقابل با کمترین ضربه و بیشترین امتیاز است . توپ باید از کلیه حلقه ها عبور کند و در این میان اگر بتواند توپ رقیب را از مسیر اصلی منحرف کند امتیاز بیشتری کسب می شود . بازیکنان بصورت نوبتی به توپ ضربه می زنند. اگر اطلاعاتی در خصوص این ورزش دارید که باعث کامل شدن مطلب می شود خوشحال می شویم در ادامه مطرح کنید یا اینکه ما را در وب سایت توسینسو همراهی کنید.

نویسنده : محمد نصیری
منبع : جزیره ورزش وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید