درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
محمد نصیری
امتیاز: 613541
رتبه:1
376
1852
842
11333
محمد نصیری ، بنیانگذار TOSINSO ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات و کشف جرائم رایانه ای ، هکر کلاه سفید ، تخصص در حوزه امنیت سیستم عامل و تست های نفوذسنجی ، لینوکس ، مجازی سازی ، سرویس های کاربردی سرور و ... سابقه همکاری در بیش از 40 سازمان دولتی ، خصوصی و نظامی در حوزه پروژه ، مشاوره و آموزش ، بیش از 10 هزار ساعت سابقه آموزشی در طی 12 سال فعالیت حرفه ای ... پروفایل کاربر

معرفی ورزش مچ اندازی یا Arm Wrestling

تاریخ 9 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 58
با سلام به همه ورزشکاران و ورزش دوستان جزیره ورزش وب سایت توسینسو ، امروز می خواهیم در خصوص ورزش مچ اندازی صحبت کنیم !! بله درست متوجه شدید ورزش مچ اندازی !! همان تفریح همیشگی ما در دوران دهه شصت و هفتاد و قبل از آن که امروزه به عنوان یک ورزش جهانی با مسابقات حرفه ای برگزار می شود را می خواهیم معرفی کنیم ! شاید برای شما جالب باشد که ورزش مچ اندازی در دنیا به عنوان کشتی بازو یا Arm Wrestling شناخته می شود و در واقع نوعی کشتی محسوب می شود ، در واقع آن چیزی که ما در ایران فقط به عنوان واژه کشتی می شناسیم در دنیا ده ها نوع ورزش را شامل می شود برای مثال در ژاپن ما نوعی کشتی به نام سومو داریم و در کشورهای دیگر حتی کشتی زیر آب نیز داریم ! بصورت کلی هر نوع درگیری فیزیکی بدون ضربه زدن و با قدرت زور و باز و اجرا فن باشد کشتی نام دارد و مچ اندازی هم زیر مجموعه ورزش های کشتی است .

تصویر معرفی ورزش مچ اندازی یا Arm Wrestling


مچ اندازی همانطور که همه ما می شناسیم ورزشی دو نفره است و بین دو ورزشکار انجام می شود ، ورزشکاران بر روی یک میز محکم آرنج های خودشان را بر روی میز قرار می دهند ، البته در برخی اوقات به جای قرار دادن آرنج روی میز جایگاه خاص برای آرنج و حتی نگه داشتن دست دیگر بر روی میزهای خاص این ورزش طراحی شده است ، بازیکنان در این حالت سعی می کنند دست های خودشان را به زاویه 90 درجه نزدیک کنند و دستانشان را به هم از مچ محکم می چسبانند . بعد از شروع مسابقه هر دو ورزشکار باید سعی کنند که بازوی طرف مقابل ره به جهت موافق دست خودشان و مخالف دست حریم فشار بدهند و زمانیکه ساعد بازیکن مقابل به سطح میز برخورد کند شما برنده می شوید.

تصویر معرفی ورزش مچ اندازی یا Arm Wrestling


البته قوانین تخلفی نیز برای این ورزش وجود دارد که برای مثال شکاندن مچ دست حریف یا خودتان یکی از آن تخلفات است . مچ اندازی از دهه 1950 میلادی مورد توجه دنیا قرار گرفت و به عنوان یک ورزش مشروع و قانونی شناخته شد اما اوج شناخته شدن و برگزاری مسابقات جهانی این رشته در سالهای 1970 تا 1980 میلادی انجام شد ، از سال 1987 و با معروف شدن بازیگر دوست داشتنی هالیوود یعنی سیلوستور استالونه که ما آن را با نقش های راکی و رامبو می شناسیم و انجام این ورزش در فیلم هایش ، این ورزش به اوج شهرت رسید در سال 2017 این رشته ورزشی رسما در دنیا به عنوان ورزش محسوب شد و مسابقات جهانی قانونی برایش در نظر گرفته شد. اگر اطلاعات بیشتری در خصوص این رشته ورزشی دارید یا در ایران امکان برگزاری این مسابقات وجود دارد خوشحال می شویم که در توسینسو اطلاعاتتان را به اشتراک بگذارید.

نویسنده : محمد نصیری
منبع : جزیره ورزش وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید