درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
محمد نصیری
امتیاز: 613541
رتبه:1
376
1852
842
11333
محمد نصیری ، بنیانگذار TOSINSO ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات و کشف جرائم رایانه ای ، هکر کلاه سفید ، تخصص در حوزه امنیت سیستم عامل و تست های نفوذسنجی ، لینوکس ، مجازی سازی ، سرویس های کاربردی سرور و ... سابقه همکاری در بیش از 40 سازمان دولتی ، خصوصی و نظامی در حوزه پروژه ، مشاوره و آموزش ، بیش از 10 هزار ساعت سابقه آموزشی در طی 12 سال فعالیت حرفه ای ... پروفایل کاربر

معرفی ورزش مسابقات سوارکاری بشکه ای یا Barrel Racing

تاریخ 9 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 51
با سلام به ورزشکاران و ورزش دوستان وب سایت توسینسو ، قطعا با رشته ورزشکاری سوارکاری با اسب کمی آشنایی دارید ، رشته ای که در ایران و به ویژه استان گلستان بسیار هوادار و خواهان دارد ، یکی از زیرمجموعه های این مسابقات و این ورزش ، ورزشی به نام سوارکاری بشکه ای یا Barrel Racing است که بصورت ویژه مسابقات آن در ایالات متحده آمریکا برگزار می شود اما طرفدارانی از ایتالیا ، برزیل ، کانادا و برخی کشورهای دیگر نیز دارد . در این ورزش سوارکار ظاهری شبیه به یک Cowboy ( کابوی ) یا همان لباس خاص وسترنی دارد و وارد یک پیست مسابقه دایره ای شکل می شود که سه بشکه درون آن قرار دارند . این مسابقه هیچگونه داوری ندارد و فقط اگر خطایی در حرکات ورزشکار وجود داشته باشد آن را از رده خارج می کند ، فاکتور رقابت در این ورزش گذر کردن از مسیر و دور زدن بشکه های قرار داده شده با اسب بر اساس یک الگوی از پیش تعریف شده است ، این الگو که در تصویر زیر مشاهده می کنید شبیه به برگ شبدر است که باید عینا توسط ورزشکار اجرا شود :

تصویر ورزش مسابقات سوارکاری بشکه ای یا Barrel Racing


سوارکاری با اسب بشکه


همانطور که در شکل بالا مشاهده می کنید ورزشکار از قسمت Horse Enters یا ورود با اسب وارد گود می شود ، بشکه یک را از داخل به سمت بیرون دور می زند و به سمت بشکه دوم می رود و همچنین این بشکه را از سمت داخل به بیرون به سمت بشکه سوم حرکت می کند و مجددا حرکت سوم نیز از داخل به بیرون محسوب می شود تا شکل شبدر حفظ شود ، از خط ورود تا رسیدن به قسمت بشکه ها تقریبا 12 متر فاصله وجود دارد و بین بشکه 1 و 2 نیز 27 متر فاصله وجود دارد ، بین بشکه های 1 و 3 و همچنین 2 و 3 نیز 30 متر فاصله وجود دارد که بایستی در سریعترین زمان ممکن طی شود. این ورزش مخصوص بانوان طراحی شده است و معمولا کمتر دیده می شود که مردان در آن شرکت کنند ، معمولا برای ثبت بهترین زمان چند بار به شرکت کننده فرصت داده می شود که مراحل را تکرار کند ، دقت کنید که امکان این وجود دارد که ورزشکار نحوه عبور از بشکه ها را خودش تعیین کند اما قطعا باید قالب برگ شبدر را رعایت کند . اگر اطلاعات بیشتری در خصوص این ورزش دارید خوشحال می شویم با ما در توسینسو به اشتراک بگذارید.

نویسنده : محمد نصیری
منبع : جزیره ورزش وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید