درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
محمد نصیری
امتیاز: 613541
رتبه:1
376
1852
842
11333
محمد نصیری ، بنیانگذار TOSINSO ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات و کشف جرائم رایانه ای ، هکر کلاه سفید ، تخصص در حوزه امنیت سیستم عامل و تست های نفوذسنجی ، لینوکس ، مجازی سازی ، سرویس های کاربردی سرور و ... سابقه همکاری در بیش از 40 سازمان دولتی ، خصوصی و نظامی در حوزه پروژه ، مشاوره و آموزش ، بیش از 10 هزار ساعت سابقه آموزشی در طی 12 سال فعالیت حرفه ای ... پروفایل کاربر

معرفی ورزش هاکی با توپ یا Ball Hockey

تاریخ 9 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 76
با سلام به همه ورزشکاران و ورزش دوستان وب سایت توسینسو ، قبلا در توسینسو در خصوص هاکی بر روی یخ و هاکی هوایی ( Air Hockey) صحبت کرده ایم و امروز نوبت به هاکی با توپ یا Ball Hockey می رسد . این نوع هاکی بر روی کف زمین انجام می شود و تا حدود زیادی برگرفته ای از همان هاکی روی یخ است با این تفاوت که یخی وجود ندارد و ورزش بر روی زمین مسطح و معمولا در سالن های سرپوشیده انجام می شود. به جای اسکیت یخی ورزشکاران کفش ورزشی به پا می کنند و ساختار ورزش تا حدود زیادی در ادامه شبیه به ورزش هاکی روی یخ است ، دسته های بازی یا همان راکت ها شبیه به هاکی روی یخ هستند و در دو طرف زمین مستطیل شکل دو دروازه قرار گرفته است که ورزشکاران باید توپ را وارد این دروازه ها کنند. تفاوت مهم دیگر این است که در هاکی روی یخ شما یک قطعه دایره شکل مسطح ( هاکی پاک ) دارید اما در هاکی با توپ عینا یک توپ دایره شکل غلطان وجود دارد. ورزشکاران باید تلاش کنند توپ را با حرکات راکت و پاسکاری وارد دروازه حریف کنند.

تصویر ورزش هاکی با توپ یا Ball Hockey


مساحت زمین هاکی روی یخ و هاکی با توپ تقریبا یکسان است ، دو تیم شش نفره در مسابقه شرکت می کنند که پنج نفر بازی می کنند و یک نفر درون دروازه قرار می گیرد. برخی قوانین این ورزش عبارتست از : بازیکن می تواند برای درخواست پاس از هم تیمی خودش چوبش را تا بالاتر از شانه خودش بالا بیاورد ، بازیکنان می توانند به هر شکلی توپ را دریافت کنند اما بلافاصله بایستی توپ روی زمین و زیر زانوها قرار بگیرد و در صورت نگه داشتن بیش از اندازه توپ در هوا خطا محاسبه می شود ، قانون آفساید در این ورزش نیز وجود دارد و خط آبی رنگی وجود دارد که مشخص کننده محدوده آفساید است . قوانین این ورزش و البته مدیریت آن بر عهده فدراسیون بین المللی هاکی یا ISBHF است و این رویداد بصورت سالیانه نیز برگزار می شود ، در ایران نیز تا جاییکه بنده اطلاع دارم در برخی سالن های ورزشی هاکی درون دروازه های فوتسالی برگزار می شود !! اگر اطلاعات بیشتری در این خصوص دارید خوشحال می شویم با ما به اشتراک بگذارید.

نویسنده : محمد نصیری
منبع : جزیره ورزش وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید