درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
محمد نصیری
امتیاز: 613541
رتبه:1
376
1852
842
11333
محمد نصیری ، بنیانگذار TOSINSO ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات و کشف جرائم رایانه ای ، هکر کلاه سفید ، تخصص در حوزه امنیت سیستم عامل و تست های نفوذسنجی ، لینوکس ، مجازی سازی ، سرویس های کاربردی سرور و ... سابقه همکاری در بیش از 40 سازمان دولتی ، خصوصی و نظامی در حوزه پروژه ، مشاوره و آموزش ، بیش از 10 هزار ساعت سابقه آموزشی در طی 12 سال فعالیت حرفه ای ... پروفایل کاربر

معرفی ورزش یا بازی BA

تاریخ 9 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 48
با سلام به همه ورزشکاران و ورزش دوستان عزیز وب سایت توسینسو ، امروز می خواهیم در خصوص یک سرگرمی یا یک بازی به نام BA صحبت کنیم ، در واقع این نوع سرگرمی هرچند که درگیری فیزیکی و فشار زیادی دارد اما هیچوقت در دسته بندی ورزشها قرار نمی گیرد . BA در واقع یک بازی سنتی است که در کشور اسکاتلند معرفی شد و بصورت یک رویداد سالانه در طول فصل کریسمس بازی می شود ، بیشتر می توانیم از نظر ساختاری آن را با گاوبازی اسپانیایی مقایسه کنیم که بیشتر یک بازی است تا یک ورزش ، این بازی نسخه ای از نوعی فوتبال قرون وسطی ای است . اسکاتلندی ها در واقع این نوع بازی را فوتبال روستایی خودشان می دانند و مکانیزم بازی آن نیز چندان سخت نیست !!

تصویری از ورزش یا بازی BA اسکاتلندی


دو یا چند گروه از چند روستا یا منطقه شهری یا هواداران یک گروه خاص در مقابل هم می ایستند و یک توپ بین آنها انداخته می شود که بایستی به زور آن توپ را از آن خود کنند و در مسیر حرکت کنند و به مقصد برسند ، هر گروهی که زودتر توپ را به مقصد برساند برنده است ، فشار این ورزش بسیار زیاد است و آن را می توان با دعواهای برره ای مقایسه کرد !! همه در هم لول می زنند و دعوا می کنند و در نهایت توپ و آدمها بصورت گلوله ای به حرکت در میایند و در مسیر حرکت می کنند ، در زمان برگزاری این بازی محلی کسبه محل مغازه ها را برای امنیت بازیکنان می بندند و البته چوبهایی به عنوان محافظ دم درب ها نصب می کنند که بازیکنان صدمه نبینند. این بازی بومی اسکاتلند است و در جای دیگری از جهان برگزار نمی شود.اگر اطلاعات خاصی در خصوص این بازی دارید خوشحال می شویم که آن را با ما در توسینسو به اشتراک بگذارید.

نویسنده : محمد نصیری
منبع : جزیره ورزش وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید