درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
محمد نصیری
امتیاز: 613541
رتبه:1
376
1852
842
11333
محمد نصیری ، بنیانگذار TOSINSO ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات و کشف جرائم رایانه ای ، هکر کلاه سفید ، تخصص در حوزه امنیت سیستم عامل و تست های نفوذسنجی ، لینوکس ، مجازی سازی ، سرویس های کاربردی سرور و ... سابقه همکاری در بیش از 40 سازمان دولتی ، خصوصی و نظامی در حوزه پروژه ، مشاوره و آموزش ، بیش از 10 هزار ساعت سابقه آموزشی در طی 12 سال فعالیت حرفه ای ... پروفایل کاربر

معرفی ورزش یا مسابقه ماجراجویی در طبیعت یا Adventure Racing

تاریخ 9 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 56
با سلام به همه کاربران عزیز حاضر در جزیره ورزش وب سایت توسینسو ، امروز می خواهیم در خصوص ورزشی به نام مسابقه ماجراجویی یا Adventure Race صحبت کنیم ، این نوع مسابقات به عنوان مسابقات اردویی یا مسابقات سرعت که با واژه انگلیسی Expedition معرفی می شوند نیز شناخته می شوند . این نوع ورزش بسیار مفرح و دارای شادابی زیاد است و در قالب های انفرادی و تیمی برگزار می شود . در این ورزش که در بیشتر موارد بصورت تیمی برگزار می شود ، تیم های مختلف در کنار هم تلاشم ی کنند که مسیری را از ابتدا تا انتها طی کنند اما این طی کردن مسیر ساده نیست و شامل استفاده از وسایل و مسیرهای عبوری متفاوت است ، بطور معمول در یک مسابقه ماجراجویی از ابتدا تا انتهای مسیر گروه های شرکت کننده بایستی با استفاده از کایاک و کانو در رودخانه یا دریاچه ، کوهنوردی ، دوچرخه سواری کوهستان و همچنین دوندگی خودشان بعلاوه اعضای دیگر تیم را به خط پایان برسانند و تیمی که سریعتر این مسیر را طی کند برنده است .

تصویر ورزش یا مسابقه ماجراجویی در طبیعت یا Adventure Racing


Adventure Racing چیست


در هر تیم حداقل یک مرد و حداقل یک زن بایستی وجود داشته باشند ، با متوقف شدن هر یک از اعضای تیم و عدم امکان ادامه مسابقه کل تیم بازنده می شوند ، در این مسابقه پیدا کردن مسیر یا راهبری گروه بسیار مهم است و استفاده از GPS هم ممنوع است ، عبور از رودخانه های خروشان شاید بخشی از کار تیمی این مسابقه باشد ، مسابقه می تواند بدون توقت و حتی در شب هم ادامه داشته باشد ، این نوع مسابقات قطعا در محیط های طبیعی انجام می شوند و بسته به مساحت برگزاری و نوع برگزاری مسابقه از ند ساعت تا چند هفته می توانند به طول بیانجامند. تیم ها تنها در صورتی برنده هستند که همگی اعضای آنها به خط پایان مسابقه برسند و این یعنی روحیه کار تیمی و اتحاد بین اعضای آن باید بسیار بالا باشد.

Adventure Racing چیست


این ورزش کاملا ترکیبی و بسیار استقامتی است و آن را می توان در کنار ورزش هایی مثل دوی ماراتن که بسیار سنگین و دردناک هستند قرار داد زیرا ممکن است در یک مسابقه شرکت کنندگان محبور باشند مانند دوی ماراتن و فراتر از آن دو روز دوندگی کنند تا به مرحله بعدی برسند . در برخی نقاط دنیا سبک برگزاری این مسابقات متفاوت است و آیتم های متنوعی از قبیل اسب سواری ، یخ نوردی ، رفتینگ ، صخره نوردی ، اسکی و ... به آن اضافه می کنند. تعداد نفرات تیم معمولا بین دو تا پنج نفر است و در این میان زمان های استراحت و ... در بین راه در نظر گرفته می شود که توسط اعضای تیم قابل مدیریت و تنظیم است . محیط برگزاری این نوع ورزش در ایران بسیار وجود دارد از عزیزانی که امکانات برگزاری چنین مسابقاتی در محل سکونتشان وجود دارد یا چنین محل هایی را می شناسند دعوت می شود در ادامه به معرفی این محیط های مستعد برای برگزاری این ورزش جذاب بپردازند. اگر در این خصوص دانشی دارید که به اشتراک بگذارید خوشحال می شویم در توسینسو از حضورتان استفاده کنیم .

نویسنده : محمد نصیری
منبع : جزیره ورزش وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد
برچسب ها
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید