درخواست های ارتباط
جستجو
لیست دوستان من
صندوق پیام
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست پیام ها
صندوق پیام
رویدادها
همه را دیدم
  • در حال دریافت لیست رویدادها
همه رویدادهای من
تخفیف های وب سایت
همه تخفیف ها

عضویت در

کانال تلگرام

توسینسو

اطلاعات مطلب
مدرس/نویسنده
محمد نصیری
امتیاز: 613541
رتبه:1
376
1852
842
11333
محمد نصیری ، بنیانگذار TOSINSO ، کارشناس امنیت اطلاعات و ارتباطات و کشف جرائم رایانه ای ، هکر کلاه سفید ، تخصص در حوزه امنیت سیستم عامل و تست های نفوذسنجی ، لینوکس ، مجازی سازی ، سرویس های کاربردی سرور و ... سابقه همکاری در بیش از 40 سازمان دولتی ، خصوصی و نظامی در حوزه پروژه ، مشاوره و آموزش ، بیش از 10 هزار ساعت سابقه آموزشی در طی 12 سال فعالیت حرفه ای ... پروفایل کاربر

تفاوت ورزش و نرمش در چیست ؟

تاریخ 9 ماه قبل
نظرات 0
بازدیدها 194
این اولین مطلب در وب سایت Tosinso است که برای جزیره ورزش نوشته می شود و جالب است بدانید که با جستجو کردن این موضوع در گوگل تنها یک مطلب وجود دارد که از همان ابتدا زمان ورزش را مطرح کرده است و یک پاراگراف در خصوص نرمش توضیح داده است و سپس سایر وب سایت ها از آن کپی برداری کرده اند. ورزش از واژه ورز دادن و نرمش از واژه نرم کردن است !! یعنی هر جا ور- زش دادید یعنی ورزش می کنید و هر جا نر- مش دادید یعنی نرمش کرده اید !! شوخی کردم ، هیچ ربطی بین این مسائل وجود ندارد. اساسا وقتی صحبت از نرمش می شود یعنی حرکات کششی و بسیار آرام و ملایم برای گرم کردن بدن و جلوگیری از خشک شدن و یکنواخت شدن قالب بدن و هرجا صحبت از ورزش می شود یعنی حرکات شما شدت بیشتری دارند و سرعت بیشتری دارند .

مقایسه ورزش و نرمش


در نرمش حرکات باعث خسته شدن و نیاز پیدا کردن به استراحت ندارند و بعضا هر کسی در هر سنی می تواند نرمش کند حتی در محل کار ، نرمش باعث بالا رفتن ضربان قلب شما نمی شود برخلاف ورزش که ناخودآگاه به دلیل سرعت و مدت زمان بیشترباعث بالا رفتن ضربان قلب و طبیعتا به دلیل نیاز بیشتر به اکسیژن برای خونرسانی به بدن باعث نفس نفس زدن شما می شود. معمولا ورزش نیاز به محل مناسب دارد اما نرمش را شما می توانید در هر زمان و مکان انجام بدهید ، نرمش برای خونرسانی به اجزای مختلف بدن می تواند حتی بصورت ساعتی و روزانه بصورت مستمر برای هر فردی انجام شود اما زمانیکه صحبت از ورزش می شود ضمن اینکه شما باید دارای مکان و زمان مناسب باشید نمی توانید بصورت ساعت به ساعت و مستمر اینکار را انجام بدهید.

تفاوت ورزش و نرمش


البته توجه کنید که بحث ورزشهای حرفه ای که شغل افراد محسوب می شود را جدا می کنیم و البته برخی ورزش ها هستند که در واقع عضلات شما را درگیر نمی کنند و بیشتر جنبه فکری دارند. بصورت کلی نرمش ها متنوع هستند و معمولا نامگذاری خاصی برای هر نرمش انجام نمی شود اما ورزش ها دارای اسم هستند و نامگذاری آنها بصورت طبقه بندی شده انجام می شود. نرمش باعث صدمه دیدن بدن نمی شود و برای هر سنی قابل استفاده است اما ورزش می تواند در صورت رعایت نکردن شرایط سنی و جسمی باعث صدمه خوردن به بدن شود. نرمش بصورت کلی در صبح و قبل از شروع کار برای شادابی و نشاط توصیه می شود و بدن شما در صورتیکه هنوز انرژی کافی هم نداشته باشید قادر به انجام نرمش است و این برای بدن بسیار مفید است در حالیکه اگر شما بدون انرژی ورزش کنید به بدن خود آسیب می رسانید و به همین دلیل است که ورزش را برای زمان های بعد از ظهر و عصر توصیه می کنند.

ورزش و نرمش


نرمش می تواند پیش زمینه ای برای شروع ورزش باشد برای مثال ورزشکارها برای اینکه آماده انجام ورزش تخصصی خود شوند در ابتدا برای گرم کردن بدن و آماده سازی برای انجام ورزش تخصصی نرمش می کنند. ورزش دارای مکانیزم رقابتی است در حالیکه نرمش دارای مکانیزم رقابتی نیست ، ورزش باعث تناسب اندام می شود اما الزامی به این نیست که شما با انجام نرمش بصورت مستمر تناسب اندام به دست بیاورید. البته به این موضوع توجه کنید که موارد خاصی نیست وجود دارند برای مثال ممکن است شنا یک ورزش باشد اما وقتی شما در یک استخر شنا می کنید الزاما با کسی رقابت ندارید بنابراین استثناء هایی هم وجود دارد. امیدوارم مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

نویسنده : محمد نصیری
منبع : جزیره ورزش وب سایت توسینسو
هرگونه نشر و کپی برداری بدون ذکر منبع و نام نویسنده دارای اشکال اخلاقی می باشد

#تفاوتورزشو_نرمش
#مقایسهورزشو_نرمش
#ورزش_چیست
#نرمش_چیست
#ویژگیهایورزش
#ویژگیهاینرمش
#ورزش
#نرمش
مطالب مرتبط

در حال دریافت اطلاعات

نظرات
هیچ نظری ارسال نشده است

    برای ارسال نظر ابتدا به سایت وارد شوید